neljapäev, 11. oktoober 2012

Tallinn, tornide linn

Rohelises, nagu tulnukalaevas kohane....teletornis tähendab, 170 m ülevalpool maapinnast; 
 Tallinna merevaadetest ei saa kunagi küllalt.
Ilm oli tuulevaikne, seega meie rahvuslipp oma värve ei näidanud.
Vaated Pikalt Hermanilt...mitte ainult Mustvee pole kirikute linn.
Pika Hermanni tornis, pea pilvedes...

"Tallinn, mu Tallinn tornide linn", millegipärast meenus hiljutisel pealinnakülastusel just see laulusalm, sest tornidesse ronimisi ja muidu ronimisi oli mitmeid. Lisaks tuli täna tahtmine sirvida Leelo Tungla raamatut: "Naljatilgad lähevad laulupeole"ehk muudetud kujul siis"Kuidas Naljatilgad Tallinnas käisid", sest lõbusaid juhtumisi oli küllalt ja päev lisaks ilusale ilmale ka muidu meeleolukas. Riigikogu sai küll piki ja põiki läbi käidud, aga ega see võimukoridorides seiklemine peagi kerge olema. ja ikka üles ja alla, küll sammhaaval trepist või siis liftiga otse "taevasse" ja pärast jälle tagasi.
Lennusadamas saime aimu masinatest, millega sõita nii õhus, vees kui vee all, vastavalt maitsele. Võimalus on korrata "veealust matka" mõni teine kord, sest ootas kodutee. Ma arvan, et nähtu korvas reisiväsimuse, mida tänaseks enam ei mäleta. Tänud korraldajatele ja küllakutsujatele!

  Taas on käimas üleeestilised raamatukogude päevad, mis toovad tähelepanu erinevatele raamatukogudele. Torma raamatukogus toimusid juba ett...