Esmaspäev, 22. aprill 2013

10 enimloetud raamatut sel aastal  Trillerilaadne põnevik, mille lugemiseks vajalik külm närv. Õhtuseks unejutuks mitte soovitav, sest saladused ootavad lahendamist, ja siiski ei selgu veel kõik.

See kõik oli mõeldud süütu poissmeesteõhtunaljana... Mõni tund hiljem on aga Michael Harrison kadunud ja ta sõbrad surnud. Pulmadeni jääb ainult kolm päeva ning komissar Roy Gracei poole pöördub Michaeli kaunis, meeleheitel mõrsja Ashley Harper. Grace avastab, et ainus mees, kes peaks Michael Harrisoni asupaigast midagi teadma, ei ütle mitte midagi....                                                                                                                                                                                           

       Autor esitab oma teoses mastaapse ülevaate Lääne-Virumaa mõrvatud ja represseeritud metsavendade saatusest sõjajärgsetel aastatel.
                                                                                                                   

„Tulemüür“ on hingematvalt põnev lugu ohust, mis võib saada tegelikkuseks.


Juhtub üpris harva, et inimene on oma eluga sedavõrd rahul, et loobub paremat tööd ja suuremat palka vastu võtmast. Euroopa Liitu astumine kaotas riikide vahelt piirid, uuenenud seadused lubasid asuda tööle ka välisriikidesse ja seda võimalust kasutasid oma elujärje tõstmiseks tuhanded eestlased. 


 

  Kuueteistaastane Tessa Scott põeb juba neljandat aastat rasket haigust ja teab, et tal on jäänud elada vaid mõned kuud. Tal on nimekiri asjadest, mida ta kindlasti teha tahab. Näiteks soovib ta saada kuulsaks, rikkuda kõiki reegleid ning… olla kordki elus tõeliselt armunud.
                                                                                                 
  Tõetruu käsitlus karmidest pärastsõjaaegsetest aastatest metsarohkes Tudulinnas. Mets päästis ja ka hukutas. Raamat põhineb arhiiviandmetele.
      Tõsieluline lugu kultuuride erinevusest ja naiste õigustest moslemiusulises riigis. Seekord siis on sinisilmne olnud eesti soost naine. Oma eksimust tuleb tal kibedasti kahetseda...

      


   Ei ole just tavaline, et ühest 1944. aastal Sõrve sääre lahingutest põgenenud väejooksikust saab (võltsdokumentide kaasabil ja Saaremaa metsavendade pealiku Elmar Ilbi
mahitusel) täieõiguslik asjamees NKVDs ning Vastseliinas aastateks kohalik miilits. Hakates julgeolekumeeste seas samal ajal jultunult tegutsema metsavendade salakuulajana.

 
Santa Montefiore haarava ja romantilise raamatu peategelane Gianluca on edukas ja jõukas mees, kelle töine elu möödub Londoni Citys ja lõõgastushetked veedab ta koos samasugust elu elavate sõprade ja vapustavalt kaunite sõbrannadega. Ta tunneb aga, et ta elu on mõtet kaotamas...


Selle aasta esimeste kuude TOP 10 kippub pisut morbiidne olema. Paraku on krimilood ikka laibaga seotud ja ajaloo ilu ei ole alati vägivallatu. Vägivalda on ka tänapäeva elus, kus isegi peresuhted võivad viia elu-surma vahel kõikumiseni. Seda enam tuleks hinnata tavalist "igavavõitu" argipäevaelu, kus on küll hulgalisi probleeme, kuid ei pea kartma oma elu pärast.

info vaktsineerimise kohta