Neljapäev, 22. august 2013

Hetked Võtikvere raamatukülas

Võtikvere raamatukülasse sattusin esimest korda 2000. aastal, siis küll 4-kuuse pojaga koos ja pidin suurema osa ajast pargiteedel jalutama. Nüüdseks olen juba ei tea mitu korda augustikuus ennast Võtikveresse teele asutanud, sest sellel kohal on kohe eriline võlu.
 Lisaks on väga huvitavad olnud ka sealsed külalised-esinejad, kes osalt korduvad, osalt uued, kuid huvitav on ikka olnud. On ju maal vähe leida sellist kohta, kus nii palju erinevat kirjarahvast koos on. Sel aastal oli kohe tegu, et kõikidele piisavalt kõneaega anda; aga rääkida tahaks ju rohkem, kui on, millest rääkida.Vahepeal lihtsalt sundisin ennast pingilt püsti, et tutvuda ka raamatupeo teise poole- kirjastuste müügilettidega.
 Ka niisama iidses mõisapargis ringi uidata ja  kolleegidega kohtuda oli tore. Samuti oli palju neid, kes kasutasid võimalust suhelda vahetult mõne autori või huvipakkuva isikuga. Mis meeldib Võtikvere raamatuküla juures, on eriline soe ja toetav õhustik;  kõik on siia tulnud ju huvist raamatu vastu ja nende vastu, kes kirjutavad ja loevad.
 Nii mõnigi enda jaoks vähetuntud kirjanik sai "avastatud" või taas meelde tuletatud.
Ja pilgud olid soojad...Küllap on, mida meenutada kuni järgmise raamatuküla päevani.
Lisan pildi tänavusest laadaostust, mis osutus väga huvitavaks: sisaldab ka teavet kõigi Eesti Kirjanike Liidu liikmete kohta. Autor luulur Jaan Malin.

info vaktsineerimise kohta